Autoryzowany przedstawiciel
 
Komandor Warszawa

Szafy wnękowe, garderoby,
szafy na wymiar,
zabudowa wnęk, szafy narożne,
meble na wymiar

Stoiska Handlowe

Nowa lokalizacja

Salon Firmowy
Komandor
ul. Kasprzaka 7/U9
01-211 Warszawa
tel. 0668-478-212
tel. 0668-150-382


godziny otwarcia
Pn-Pt 10-19
Sb     10-16
lismarek@komandor.pl

wcześniejsza lokalizacja
ulica Pańska 98/205

Rodzaje profili systemów firmy KOMANDOR Drukuj Email

Profile stosowane w szafach Komandor dzielą się na 2 rodzaje:

Profil stalowy

Stalowe - profile produkowane z taśmy stalowej najwyższej jakości i odpowiednio profilowane na specjalistycznej maszynie. Po wyprofilowaniu są one malowane proszkowo i lakierowane lub powlekane materiałem drewnopodobnym. Elementy jezdne systemu stalowego (czyli tzw.wózki ) mocowane są na wewnętrznej płaszczyźnie drzwi.Systemy stalowe są produkowane w wersjach:  Lux i Magnetyt.Profil aluminiowy

Aluminiowe - kształt profili (ramiaków) uzyskuje się poprzez ukształtowanie w formie o odpowiednim kształcie. Po tej obróbce ,rama aluminiowa jest anodowana lub oklejana taśmą drewnopodobną.System jezdny w tych systemach ukryty jest w środku ramiaka, dzięki czemu wózki dolne i prowadniki górne są niewidoczne, co pozwala stosować te ramy, np w drzwiach przejściowych. Proponujemy aluminium w kształcie Agat, Lazuryt, Onyx Szafir i Art-deco.


Przy projektowaniu kształtu profili korzystano z nowoczesnych trendów światowego wzornictwa, nadając im atrakcyjny i oryginalny wygląd. Zastosowanie w procesie produkcji surowców najwyższej jakości, gwarantuje niezawodność i trwałość przez wiele lat.


Co wybrać ?

Profil stalowy, jest profilem tańszym i sprawdza się w suchych pomieszczeniach mieszkalnych (stal nie ma dużej odporności na wilgoć). Profile stalowe mają większą ilość kolorów drewnopodobnych, zatem stanowią alternatywę dla Klientów, którzy chcą dopasować ramiak do płyty wypełnienia. Profil stalowy jest mniej elastyczny, dlatego też dostępne są tylko 2 kształty ramy. Stal jest materiałem cięższym, co odczuwa się przy dużej powierzchni drzwi suwanych. Rama stalowa nie posiada toru pojedyńczego a widoczne z tyłu skrzydła systemy jezdne, nie pozwalają na zastosowanie tego materiału w drzwiach przejściowych pomiędzy pomieszczeniami.

Profil alumininiowy, jest materiałem elastycznym. Istnieje większa gama kształtów profili. Anodowana rama prezentuje się bardziej estetycznie od lakierowanej stali. Rama aluminiowa jest lżejsza, sztywniejsza i wytrzymalsza od ramy stalowej. Nawet maksymalnej szerokości skrzydło drzwi, suwa się cicho i lekko. Rama jest odporna na zarysowania i wilgotność pomieszczenia (możemy ją stosować np w łazience). System jezdny schowany w środku ramiaka, pozwala na budowanie drzwi przejściowych, dodatkowo ciężar drzwi rozłożony jest równomiernie. System alumioniowy, ze względu na lekkość stosowany jest w nowoczesnych drzwiach uchylnych ,czyli drzwiach otwieranych w ramie, co doskonale się sprawdza,kiedy część zabudowy musi być wykonana w systemie suwanym, a część otwieranym.

 

Bezpłatny pomiar
Wycena online
RatyCopyright © 2009 Marek Lis Autoryzowany przedstawiciel firmy Komandor